Спорт

(ВИДЕО) Што не видовме на ТВ? На милиметри до сериозен инцидент во финалето на АБА поради стаклено шише!

Сподели:

Црвена звезда поведе во серијата од 2-0, против лутиот ривал Партизан во финалето на АБА лигата.

фото: Esreso/Miloš Dreković

Навивачите на црвено-белите, популарните ,,Делии,, во добар дел од натпреварот фрлаа предмети на паркетот.

Некако навикнати сме навредите да бидат составен дел од натпреварите, па на пцовките и викањето не им се придава толку големо значење.

Сè заврши на паркетот во салата Пионир, а она што посебно треба да се санкционира, без разлика за кои навивачи станува збор, е стакленото шише!

На помош на играчите на Партизан им дојдоа и кошаркарите на Црвена звезда кои со своето присуство се обидуваа да ја смират ситуацијата.

Највоинствен беше Лесор, кој беше подготвен за пресметка со навивачите на Звезда…

The post (ВИДЕО) Што не видовме на ТВ? На милиметри до сериозен инцидент во финалето на АБА поради стаклено шише! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: