Спорт

ВИДЕО: Журките и пијанките завршија – Еве како МВП-то на НБА лигата се спрема за новата сезона!?

Сподели:

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ се подготвува за новата НБА сезона, прва по наградата МВП за најкорисен играч во регуларниот дел од лигата што ја доби минатата сезона.

Денвер сподели повеќе видео материјали на социјалните мрежи на кои се гледа како Јокиќ минува низ „физичкиот дел од подготовките“, но со многу поголема леснотија отколку што беше порано.

Се сеќаваме дека тој сакаше да јаде бурек и да пие газирани сокови, но целосно ја трансформираше својата исхрана и тело.

Да потсетиме, поради замор и напорна сезона, Јокиќ одлучи летово да не игра за репрезентацијата на Србија, која не се пласираше на Олимписките игри во Токио.

The post ВИДЕО: Журките и пијанките завршија – Еве како МВП-то на НБА лигата се спрема за новата сезона!? appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: