Вести Македонија Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ во понеделник ќе поднесе Закон за амнестија

Сподели:

 

„ВМРО-ДПМНЕ веќе во понеделник ќе поднесе Закон за амнестија за лицата од случувањата за 27. април, за сите лица нормално опфатени по скратена постапка“, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

 

Сподели: