7 дена Вести

Временска прогноза – Локално невреме со пороен дожд и град

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд и појава на град. УВ=7

Температурата ќе се движи од 9 до 29 степени.

 

 

И утре времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=7

Сподели: