7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми и во вечерните и ноќните часови ќе има повремен слаб снег, претежно во североисточните делови.

 

 

Температурата ќе се движи од -20 до 6 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со слаба магла. Tемпературата ќе се движи од -10 до 1 степени.

Во наредните денови температурите ќе бидат во пораст

Сподели: