ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец што ќе предизвика значителен пад на дневната температура.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 2 степени, Маврово -5, Охрид 1, Битола 0, Крива Паланка -2, Берово -1, Кавадарци 3, Дојран 6.

Во среда времето ќе биде променливо, облачно и студено со умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе бидат Скопје 2, Маврово -5, Охрид 1, Кавадарци 6, Прилеп и Крива Паланка 0, Берово -1. Дојран 6 степени.