7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Управата за хидрометеоролошки работи за оваа недела најави студено време со многу ниски температури во утринските часови. Дневните температури ќе бидат под нулата.

Најстудено оваа недела е утрово кога речиси во целата земја температурата достигнува -10 степени, а на повеќе места и под -18 степени.

Нови врнежи од снег се очекуваат од утре во текот на денот.

Сподели: