7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен и југозападен правец. УВ=7

Во Скопје, променливо облачно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.

 

 

Во четврток ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе се задржи нешто пониска, особено во северните делови. Потоа во следните денови се очекува претежно стабилно време. 

 
 
 
 
 
Сподели: