7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег.

Повеќе врнежи ќе има попладне, особено во западните и југоисточните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Температури ќе се движат од 1 во Маврово, 3 во Битола и Берово, 4 во Охрид и Крива Паланка, до 5 степени во Скопје, Кавадарци 6 и 8 степени во Дојран.

Сподели: