7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. 

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 6 степени, Маврово 2, Охрид и Битола 5, Кавадарци 7, Крива Паланка и Берово 6, Дојран 9 степени.

И утре ќе биде променливо облачно со повремен дожд и снег на пониските места, а на планините само од снег. 

Температурит до 6 степени во Скопје. Во петок ќе има нови обилни врнежи кои заради продор на постуден воздух ќе бидат претежно од снег и ќе се формира нова снежна покривка во поголемиот дел од земјата.

Сподели: