7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Утринската температура ќе се движи од -1 до 6 степени, додека  дневната ќе достигне од 3 до 11 степени.

Денеска се очекува облачно време кое ќе се одвива со локални врнежи но и со засилен ветер од северен правец.

Во Скопје дневната температура ќе достигне 8 степени.

И следните денови се најавува стабилно и суво време, а за викендот се очекува дожд кој ќе премине во снег на повисоките места.

Сподели: