7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето претпладне ќе биде сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ индексот изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а дневната температура од 27 до 38 степени.

Во Скопје претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ 8. Утринската температура ќе достигне до 20, а дневната температура до 35 степени.

 

Сподели: