7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне претежно во северните делови со локален пороен дожд и грмежи.

Максималната температура ќе се движи во интервал од 30 до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје времето ќе се движи до 37 степени.

Сподели: