7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во јужните делови. Локално се очекува на наврнат над 25 литри на метар квадратен, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12 степени, а дневната од 6 до 14 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе достигне до 8 степени, а дневната до 12 степени.

Сподели: