7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска по котлините во поголемиот дел од денот ќе има појава на магла и ниска облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од -1 до 1 степен, а дневната температура од 6 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде облачно. Утринската температура ќе достигне до -1 степен, а дневната температура до 6ест степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време.

Сподели: