ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Во утринските часови ќе биде претежно облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен североисточен ветер, особено во источните делови каде повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од -1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност и утринска температура до 3 степени, а дневна до 17 степени.