7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во попладневните часови наместа ќе има услови за краткотраен пороен дожд. Температурата ќе се движи од 2 до 24 степени.

 

 

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе достигне до 23 степени

 

Сподели: