7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои во источните делови ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено претпладне.

 

 

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17, а максималната ќе достигне од 15 до 22 степени.

Во Скопје, променливо облачно, претпладне со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено претпладне. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 19 степени.

 

 
 
 
 
 
Сподели: