7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од -6 до 16 степени.

 

 

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд.

 

Сподели: