ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели

 

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 15 до 21 степен.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Во наредните денови дневната температура ќе биде во постепен пораст. Во понеделник ќе се движи од 16 до 23, а во вторник од 19 до 24 степени.