7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за ретка појава на дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 5 до 28 степени. Во Скопје од 10 до 28 степени.

 

Сподели: