7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА -МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претежно сончево со слаб југоисточен ветер. T= 22 °C, P= 986 hPa, U= 38 %, V= 3 m/s.

 

Од среда следува период на претежно облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд и во текот на неделата ќе се намалува и во петок ќе изнесува максимум 19 степени.

Сподели: