7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот во западните делови облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во западните и северните делови ќе има локални врнежи од снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од -10 до 10 степени.

 

 

Под влијание на влажен и студен бран, утре во вечерните и ноќните часови во западните делови ќе има врнежи од снег кои ќе продолжат и во петок. Заради ниските температури, ќе има појава на голомразица. Ќе дува засилен северен ветер.

Сподели: