7 дена Вести

Временска прогноза – Македонија

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови (локално 15л/м2). Ќе дува умерен, на повеќе места засилен ветер од северен правец (над 60км/ч.).

Температурата ќе се движи од 0 до 12 степени.

 

Сподели: