7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА -МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска претпладне вдолж Повардарието ќе биде со магла. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди особено на југоистокот. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претпладне магливо, а преку денот променливо облачно со сончево периоди и со умерен до засилен југоисточен ветер.

 

Сподели: