7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд претежно попладне и во јужните делови во земјата каде што ќе има појава на ретки грмежи. Врнежите ќе продолжат и преку ноќта.

Температурата ќе се движи од 2 до 22 степени.

 

 

Следува период на променливо облачно и посвежо време наместа со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Врнежите ќе бидат поинтензивни во сабота во текот на ноќта и во недела преку денот. Температурата ќе се движи од 3 до 20 степени.

Сподели: