Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Претпладне ќе биде сончево, а од пладневните часови ќе мала до умерена локална облачност и услови за краткотраен пороен дожд во југоисточните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. УВ= 8