Временска прогноза – Oблачно, свежо и врнежливо време

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Oблачно, свежо и врнежливо време. Наместа врнежите ќе имаат пороен карактер, а во вечерните часови ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Во Скопје облачно, свежо и врнежливо, повремено врнежите ќе имаат пороен карактер.

Температурата ќе се движи од 7 до 16 степени.

 

 

Од утре следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, а утринската ќе опаѓа.