7 дена Вести

Временска прогноза – Попладне повремени локални врнежи од дожд

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно од пладне и попладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

 

 

Температурата ќе се движи од 3 до 21 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Сподели: