7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – Утре ќе биде ќе биде многу студено

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Утре времето ќе биде ќе биде многу студено, преку денот претежно сончево, на североистокот со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од -13 до 9 степени.

 

Сподели: