Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Заев од Лондон: Македонската иднина е гарантирана со вакви сојузници

 

 

“Македонската иднина е гарантирана со вакви сојузници.” – објави премиерот Зоран Заев на својот фб профил.

 

 

“Безбедни, сигурни и стабилни учествуваме во сите глобални и демократски процеси кои светот го движат напред. Северна Македонија е 30-та земја членка на НАТО, тоа носи просперитет и сигурна иднина за сите наши граѓани, за сите наши деца.” – напиша премиерот Заев.

 

Сподели: