Спорт

Зизу уште одмора по авантурата со Реал, но ако добие повик од овој клуб сигурно нема да ја одбие!

Сподели:

Зинедин Зидан се одмора по заминувањето од Реал Мадрид, она што е сигурно е дека нема да се врати на клупата на Мадрид, дури и ако бараат замена за Анчелоти.

Французинот стави крај на „Лос Бланкос“, не брза, приказната за француската репрезентација е секогаш присутна, но Дешамп ќе остане безбеден до Светското првенство 2022 година за да ја одбрани светската титула.

Јувентус нема пари за Зидан, а Алегри доби многу време да го запознае клубот со новата ера и да ја направи транзицијата, така што идејата на Ањели, па дури и може да се каже опсесијата, е архивирана.

Медиумите во Франција тврдат дека следниот клуб на Зинедин Зидан ќе биде Пари Сен Жермен. Наводно, тој веќе бил информиран дека е желба на „светците“ и дека покрај продолжувањето на договорот, Покетино е условен со освојување на Лигата на шампионите, односно дека ништо друго нема да биде доволно добро за Аргентинецот, по доаѓањето на Меси и другите засилувања.

Нема надеж дека Мбапе ќе остане, дури и ако Зидан пристигне на чело на ПСЖ, но сепак, услов може да биде Погба кого сонародникот очајно го сакаше додека беше во Реал.

Патем, во Париз критиките се влеваат во средниот ред, пред се на Вајналдум, тој зеде огромна сума пари и го смени правецот, иако беше на вратата на Барселона.

Поранешниот фудбалер на Ливерпул заработува големи 12 милиони евра, многумина веруваат дека Леонардо згрешил, дека имало подобри решенија.

Сега се споменува дека Парижаните лесно можеа да го земат Брозовиќ од Интер и дека дури и со компензација ќе беше поевтин начин да се засили средниот ред, но тие се одлучија за слободен играч.

Ниту Вајналдум, ниту Паредес не успеваат да ги пополнат дупките во средниот ред, па со нетрпение го чекаат враќање на Марко Верати.

The post Зизу уште одмора по авантурата со Реал, но ако добие повик од овој клуб сигурно нема да ја одбие! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: