Музика и Филм

Axl Rose како замена на Brian Johnson во AC/DC настапува со скршено стапало (Видео)

Сподели:

Легендарниот фронтмен на групата Guns N’ Roses, Axl Rose по долги години се враќа на сцената,но како замена на Brian Johnson. Како што најавува Axl, AC/DC ќе биде отварачката група на Guns N’ Roses во нивната заедничка турнеја каде што Axl ке настапува за двата бенда,секоја вечер,целата турнеја.

Сподели: