Алтернатива Настани

Битолски планинари им оддадоа почит на Калина и Александар

Петмина битолски планинари од Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ се искачија на Кајмакчалан, во спомен на Калина и Александар, кои загинаа на 10 февруари ланската година, по бурата што ги зафатила на планината Ниџе, – пренесе ТВ Тера.

Со помош на хеликоптер, 3 возила и 13 лица од службата за спасување на Грција двете тела беа извлечени од бездната.

Сподели: