Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Хелсиншкиот комитет: Повик за членство во Младинска група

Хелсиншкиот комитет за човекови права објавува повик за пријавување на членови на Младинската група. Работата и организацијата на Младинската група…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Советот на јавни обвинители треба да назначи в.д. на местото на Зврлевски

Советот на јавни обвинители денеска се очекува да назначи вршител на должноста јавен обвинител, на местото на Марко Зврлевски кој…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Посебен сообраќаен режим поради фудбалскиот натпревар меѓу ФК “Шкендија” и ФК “Милан”

МВР ја информира јавноста дека денеска четврток поради  фудбалскиот натпревар меѓу екипите на ФК “Шкендија“ и ФК “Милан“ што ќе…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Министерство за финансии објави граѓански буџет за да биде разбирлив за граѓаните

Министерство за финанасии на нивната веб-страница објави граѓански буџет со цел на неекспертската јавност, на разбирлив начин да и се претстават…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Средба Дачиќ и Димитров во Ниш – утре почнува враќањето на српските дипломати

Утре почнува враќањето на персоналот во српската амбасада во Скопје. Амбасадорката ќе се врати на 31 август и на 1…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира тврдењата на Вучиќ

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение за јавноста ги демантира тврдењата на српскиот претседател Александар Вучиќ дека некоја македонска институција му дала согласност…

Read More