Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Д-р Чадиковски: Протестирајте пред ковид-болниците, може ќе ги убедите пациентите дека не се болни

Сподели:

 

“Зошто протести пред Влада и Собрание, посоодветно е пред болниците со болни од ковид, може ќе ги убедат дека не се болни, напиша д-р Владимир Чадиковски на Твитер, како реакција на денешниот протест против новите ковид-мерки и вакцините против ковид-19.

– Огромна поддршка за сите колеги кои се бориме против овој вирус, кој ни го промени животот! Разбирам и поддржувам став, мислење, но ова е срамота, стои во објавата на д-р Чадиковски.”

Сподели: