Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Димитров: Франција го ратификуваше протоколот за пристапување во НАТО

 

“Националното собрание на Франција го ратификуваше протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО. Уште само еден чекор до целта што ја зацртавме во 1993 година – полноправно членство во Алијансата!” – објави министерот за надворешни работи Никола димитров, на својот фб профил.

 

Сподели: