Вести Македонија Ударни вести

ДЗС: До вчера попишани 1.309.840 лица

Сподели:

 

Вкупно 1 309 840 лица, 405 266 домаќинства и 556 415 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193 982 лица.

На домаќинствата кои не биле попишани во изминативе денови попишувачите им оставаат потсетник во нивните станови и куќи, како и на влезот во станбените објекти, контакт информации за да се договорат со попишувачите кога би можеле да ја завршат ваквата должност.

Сподели: