ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=7.

Температурата ќе се движи од 2 до 26 степени.

 

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 7, а дневната ќе достигне до 24 степени.