Вести Изјави Македонија Ударни вести

Филипче: Активните случаи заболени од КОВИД-19 падна под 1.000

Сподели:

 

Вакцинацијата и почитувањето на мерките ги донесоа очекуваните резултати, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче.
 
Прв пат по подолго време бројот на активни случаи заболени од КОВИД-19 падна под 1000.
 
Апелирам да продолжиме да ги почитуваме мерките и сите оние кои сѐ уште не се пријавиле на vakcinacija.mk што поскоро да го направат тоа, изјави министерот Филипче.
Сподели: