Спорт

(ФОТО) ХОРОР во Аргентина – Нападната продавницата на родителите на Антонела, оставена порака до Меси!

Сподели:

Loading

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси (37) доби заканувачка порака во аргентинскиот град Росарио.

Имено, непознати сторители пукале во супермаркетот во сопственост на родителите на сопругата на Лео, Антонела Меси и оставиле порака за ѕвездата на ПСЖ.

Јавно му се заканија дека го чекаат и дека е следен.

,,Меси, те чекаме. Јавкин (градоначалникот на Росарио) е и дилер на дрога и нема да ви помогне – гласи пораката оставена по пукањето.

Полицијата во Росарио соопшти дека во продавницата биле испукани 14 куршуми. Се уште се трага по сторителите и нема информации кој можел да направи вакво нешто.

Родителите на Антонела, Хозе и Патриша се потресени од она што се случи. Тие се сосема обични луѓе кои не зависат премногу од својата богата ќерка и се трудат да заработат за живот со сопствен труд.

Ваквиот инцидент ги исплаши и нив. Не им се верува дека некој толку го мрази нивниот познат зет што вака би им наштетил.

фото: TWITTER @CADENA3_ROSARIO

The post (ФОТО) ХОРОР во Аргентина – Нападната продавницата на родителите на Антонела, оставена порака до Меси! first appeared on .

Powered by WPeMatico

Сподели: