Спорт

ВИДЕО: Го допре дното – Легендарниот Газа мртов пијан едвај го изнесоа од кафана!

Сподели:

Пол Гаскоњ, легендата на англискиот фудбал, повторно беше снимен како едвај стои на нозе мртов пијан.

Гаскоњ имаше завидна фудбалска кариера, играше за многу познати клубови и ја заврши кариерата во 2004 година.

Одличните игри му донесоа голема слава, но и уште поголеми проблеми со дрогата и алкохолот. Популарниот Газа неколку пати беше на рехабилитација, што се чини дека не даде резултати.

Поранешниот фудбалер повторно беше снимен како пијан се тетерави по улица. Овој пат, 54-годишникот беше забележан како излегува од кафуле околу 13 часот, со помош на персоналот кој мораше да го однесе и внесе во автомобилот….

ВИДЕОТО погледнете го ТУКА

The post ВИДЕО: Го допре дното – Легендарниот Газа мртов пијан едвај го изнесоа од кафана! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: