ГОТОВО Е! Арсенал потпиша со швајцарецот Гранит Џака


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/denesmagazin.mk/public_html/wp-includes/media.php on line 1679

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/denesmagazin.mk/public_html/wp-includes/media.php on line 1679
Сподели

За сума од 33 милиони евра, премиерлигашот Арсенал го донесе првото засилување за следната сезона во името на швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака.

џака

Трансферот е реализиран, а Џака доаѓа од Бундеслигата од тимот на Борусија Менхенгладбах.

Тој има 23 години, и е станадарден репрезентаивец на Швајцарија, има 40 натпревари и 12 постигнати голови.

Својата кариера ја започнал во Базел, а изминатите четири години го носеше дресот на Менхегладбах.

џака1

„Џака зад себе веќе има големо искуство со настапите во Бундеслигата и Лигата на шампионите.

,,Долго време го следевме, радосни сме што дојде во Арсенал. Му посакуваме успешни настапи на ЕУРО 2016“, изјавил менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер.

The post ГОТОВО Е! Арсенал потпиша со швајцарецот Гранит Џака appeared first on Спорти.


Source: Sporty