Вести Свет Ударни вести

Јункер: Брегзит е предолга приказна што треба да заврши

 

“Велика Британија ќе ја напушти Европската унија до 31. јануари 2020 година”, изјави претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер.

Јункер за Би-Би-Си изјави дека верува оти “Брегзит” ќе се случи на крајот на последното продолжување на излегувањето на Велика Британија од Унијата.

” Брегзит е предолга приказна што треба да заврши” – изјави Јункер.

 

Сподели: