Вести Македонија

Ковачевски му подари фудбалски дрес на Шоле

Сподели:

 

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го пречека американскиот советник Дерек Шоле и непосредно пред состанокот му подари дрес од фудбалската репрезентација на Македонија со неговото име.

Советникот на Стејт департментот Дерек Шоле утрово пристигна во Скопје од каде ја започнува својата балканска турнеја за време на која ќе ги посети и Косово и Србија.

Сподели: