Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Маричиќ: Не можам да бидам рамнодушен по одлуката на судот

Сподели:

 

“Како министер за правда, но пред се како човек и родител не можам да бидам рамнодушен по одлуката на судот, кој пресуди условна казна за сообраќајката во Охрид по која две момчиња починаа, а три девојки беа тешко повредени.
 
Очекувам праведна одлука на повисоките судови, а Судскиот совет будно да го следи целиот случај”, напиша на својот официјален ФБ профил, министерот за правда Бојан Маричиќ.
 
 
Сподели: