Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Министерот Филипче објави ВИДЕО на СЗО за заштита од коронавирус

Сподели:

 

Министерот за здравство Венко Филипче на својот ФБ профил објави видео од Светската здравствена организација за тоа како се пренесува коронавирусот и како да се заштитиме.

 

Како се пренесува КОВИД-19 и како да се заштитите?

Како се пренесува КОВИД-19 и како да се заштитите? Споделете го видеото од Светската здравствена организација.

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 11. März 2020

Сподели: