Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Министерот Филипче потврди дека Драган Вучиќ починал од коронавирус

 

“Утрово на Инфективната клиника од коронавирусот почина нашиот познат музичар, композитор и тв водител Драган Вучиќ. Тој беше хоспитализиран пред осум дена откако состојбата му се влошила и од тогаш е лекуван на оделението за интензивна нега. И покрај сите напори на лекарите и целиот стручен тим, Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегна на вирусот. Упатувам искрено сочуство до семејството и блиските” – соопшти министерот за здравство Венко Филипче на својата Фејсбук страница.

Сподели: