Вести Македонија Ударни вести

МВР: Регистрирани се 459  прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.08.2020 година) на територијата на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 459  прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Сподели: