Вести Македонија Ударни вести

МВР: Регистрирани се 525 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 525 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Сподели: